–> ZACZĘŁO SIĘ OD JOGI ŚMIECHU…

Moim celem i marzeniem OD ZAWSZE było odkrycie tajników śmiechu, by potem móc pomagać sobie i innym. Marzenia się spełniają!

Od 2015 roku jestem Dyplomowaną Joginką Śmiechu, zaś w styczniu 2016 roku założyłam Rzeszowski Klub Śmiechu, w którym prowadziłam darmowe sesje otwarte. Była to pierwsza taka inicjatywa w Rzeszowie. Przychodziliśmy, żeby się razem pośmiać bez powodu, zostawiając za sobą wszelkie stresy, zmartwienia i bolączki! Oprócz mnie, sesje w klubie prowadzili też czasem inni jogini śmiechu.

W roku 2017 postanowiłam przemianować klub na Rzeszowski Klub Relaksu, którego spotkania mają miejsce w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury (ul. Jagiellońska 24, Rzeszów).

 

–> RZESZOWSKI KLUB RELAKSU

Szybko okazało się, że joga śmiechu to dla mnie za mało. I powoli też zaczęło być mało dla społeczności klubu.

Zaczęłam interesować się wszelkimi przejawami ruchu ekspresyjnego. Zrobiłam szkolenie z terapii tańcem i ruchem, a także zaczęłam sporadycznie prowadzić w Rzeszowie zajęcia z tańca spontanicznego. Poczułam, że ciało potrzebuje nie tylko śmiechu, by się wyrażać, ale także spokoju, smutku, złości, płaczu, krzyku, ruchu, ale też bezruchu, głębokiego oddechu, śpiewu i tańca!

W końcu, wraz z Gosią Gałdą, która z radością przyłączyła się do mojej misji, postanowiłyśmy wprowadzić do Klubu więcej aktywności i różnego rodzaju zajęć pracy z ciałem. Wspólnym mianownikiem sesji ma być ich końcowy wynik – całkowity (fizyczny i psychiczny) relaks. Stąd nowa nazwa: Rzeszowski Klub Relaksu!

Nasz Klub promuje rozluźnienie, dotlenienie, odstresowanie się i oczyszczenie z trudnych emocji. W ramach spotkań, oprócz sesji z gimnastyki śmiechu, odbywają się również:
– relaksacje;
– taniec spontaniczny;
– wizualizacje prowadzone;
– zajęcia z ruchu autentycznego;
– relaksująca gimnastyka;
– kółko dyskusyjne.

 

 

UWAGA! Spotkania Klubu nie są regularne – po więcej info zapraszam na stronę Rzeszowskiego Klubu Relaksu na Facebook.com


Prowadzisz ciekawe zajęcia relaksacyjne? Dołącz do nas!

Zapraszam do kontaktu!

Ewa Gyurkovich

[email protected]

Tel. 665 547 693


 

 

–> CZYM JEST JOGA ŚMIECHU?

IMG_7376Joga śmiechu, to wspaniały sposób na ruch, profilaktykę zdrowotną, odstresowanie się, wypracowanie optymistycznego podejścia do świata i ludzi oraz podtrzymanie kontaktu ze swoim wewnętrznym dzieckiem. Sesja takiej jogi składa się z ćwiczeń śmiechowo-ruchowych (odgrywanie ról), przeplatanych ćwiczeniami oddechowymi, wywodzącymi się z jogi (stąd nazwa). Klimat dziecięcej zabawy, ruch i kontakt wzrokowy sprawiają, że uczestnicy śmieją się bez jakiejkolwiek intelektualnej przyczyny. I na tym właśnie bazuje metoda jogi śmiechu – na teorii, która mówi, że mózg nie widzi różnicy pomiędzy śmiechem prawdziwym, a śmiechem wywołanym, sztucznym! W obu przypadkach organizm jest dotleniony i dostarcza nam to wielu korzyści – poprawia się odporność, usprawniają się wszystkie procesy, zachodzące w ciele, redukowane są hormony stresu i wydzielana jest endorfina – hormon szczęścia 🙂 Warunek jest jeden – powinniśmy się śmiać bez przerwy przez minimum 20 minut! Kto tyle się śmieje, dziennie?

Ciekawą częścią każdych zajęć jest relaksacja, która ma za zadanie wyciszyć nas, uspokoić i ugruntować energię śmiechu, którą wspólnie wytwarzamy podczas prawie godzinnych sesji śmiechu. Często taką relaksacją jest grupowa medytacja lub taniec ugruntowujący. Brzmi intrygująco? Polecam spróbować, choć raz!

 

***

Więcej o jodze śmiechu w Rzeszowie:

facebook.com/Rzeszowski-Klub-Smiechu

facebook.com/jogasmiechurzeszow

Media o nas:

fakt.pl

rzeszow.naszemiasto.pl

rzeszow.wyborcza.pl

www.tvobiektyw.pl – relacja od minuty 12:36

rzeszow.naszemiasto.pl/artykul